niedziela, 26 czerwca 2016

A' Design Award & Competition - ciekawe spotkanie we Włoszech

Szalony ten czerwiec!! Wiosna szalona i zima też. W ogóle wesoło w tym moim życiu się porobiło!!!
Czasami, żeby poznać niesamowitych ludzi, którzy mieszkają tuż za miedzą trzeba się wybrać do Włoch!!

Na wiosnę wysłaliśmy nasz ogród jako kandydata w międzynarodowym konkursie A'Design Award & Competition. To prestiżowa impreza, w której biorą udział projektanci różnych dziedzin designu (Coca Cola i Lenovo też :-) W tym roku spłynęły prace z prawie 100 krajów!!

My zgłosiliśmy pracę w kategorii Landscape Planning and Garden Design. I udało nam się zwyciężyć! Otrzymaliśmy Silver A’Design Award!!
8 czerwca w Como odbyła się wielka gala podczas, której otrzymaliśmy dyplom oraz statuetkę. To była szybka, ale ciekawa wyprawa do Włoch. Gala odbywała się w przepięknej Villa Olmo nad jeziorem Como. Był szampan i truskawki, było też mnóstwo przesympatycznych i bardzo ciekawych ludzi.


Gala zorganizowana na na kilkaset osób, wśród nich tłumy projektantów z Chin i Japoni. Kraje arabskie i Indie również bardzo aktywnie uczestniczyły w konkursie. Wśród tej egzotycznej mieszaniny odnaleźliśmy jeszcze 4 Polaków!!! Niespodzianka prawda?
Od lewej Dagmara Oliwa, Izabella Jurczyk, ja ;-), Marta Malinowska-Gębska i Zbigniew Piasecki
Dagmara Oliwa jest autorką niesamowitych mebli, Izabella Jurczyk otrzymała nagrodę za świetny kalendarz, a Marta Malinowska-Gębska i Zbigniew Piasecki za ergonomiczna wannę!! Proszę jacy Ci Polacy zdolni!! 

Dagmara Oliwa zdobyła nagrodę za design krzeseł i stołu i już zdążyła złapać włoskich wykonawców dla swoich mebli!! Polscy wykonawcy żałujcie, i my też, bo teraz meble tej znakomitej projektantki będziemy mogli kupić tylko z zagranicy!!
Kalendarz Izabelli Jurczyk to istne cudo!! Został wykonany dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dwie z kart kalendarza wykonano z  papieru ze znakiem wodnym, inne z różnymi technikami druku i na innych ciekawych rodzajach papieru.
Projektantka Marta Malinowska-Gębska i konstruktor Zbigniew Piasecki swoją wannę wykonali inspirując się wzorem antycznej wanny z pałacu Knossos... Jest piękna, jest użytkowa i do tego oszczędna w wodę ;-) 

Jak to się mówi "Cudze chwalicie, a swego nie znacie". Jak będziecie kupować piękne rzeczy w drogich, zagranicznych butikach sprawdźcie, czy nie zaprojektowali ich Polscy projektanci!! Szkoda, że w Polsce promuje się obce produkty, a nasi znakomici projektanci muszą szukać wsparcia w innych krajach!!