poniedziałek, 11 maja 2015

Mała kolekcja bergenii

Weekend!! Czas do ogrodu!! Tym razem do własnego ;-) Szanowni klienci dla Was mam czas, ale od poniedziałku do piątku :-) Weekend to czas na moje przyjemności!
Generalnie zakupów nie trawię. Tłumy, supermarkety i centra handlowe to nie dla mnie!!! No, szkółki i centra ogrodnicze to już zupełnie inna bajka...

Nie miałam dużo wolnego czasu, bo zazwyczaj mam tak zwany "niedoczas", ale o punkt sprzedaży roślin "zahaczyć" musiałam. W takich miejscach czuje się jak w innej strefie czasowej. Jak w jakiejś nadprzestrzeni. Czuję jakby poza ogrodzeniami tych cudownych miejsc wszystko pędziło, a tu dzieje się wszystko wolniej i spokojniej. Nawet ja spowalniam. To takie przyjemne uczucie... Z tego pięknego odrętwienia zazwyczaj budzą mnie szorstkie słowa pani przy kasie: .....zł trzeba zapłacić...
Nic to w końcu każdy zasługuje na przyjemność! Ja na używki nie wydaję. Moim jedynym nałogiem są rośliny!!!
Tym razem przyszła dostawa przepięknej urody bergenii i oczywiście musiałam wejść w ich posiadanie :-) Do domku przytachałam 3 odmiany Bergenia "Pink Dragonfly", "Dragonfly Angle Kiss" i  "Dragonfly Sakura"


Kupiłam też różne odmiany kocimiętki, piękną kokoryczkę i konwalie, których tak brakowało mi w ogrodzie. Pochwalę się też jeżyną lub maliną..hmm... w różnych systematykach różnie ją oznaczają :-) Tym razem nie do ogrodu owocowego, nie, nie. Kupiłam Rubus spectabilis 'Olympic Double'. W rodzinie Rubus jest przynajmniej kilkanaście ciekawych krzewów czasami o pięknych pędach, innym razem o ciekawych kwiatach. 'Olympic Double' ma śliczne różowe kwiatki.


To tyle o zakupach. Roślinki trafią do nowo powstającego fragmentu ogrodu, który pokażę nieco później :-) Tym czasem w szklarni szał. Wszystko czeka na 15 maja. U nas zawsze jest przymrozek 15 dlatego zaciskam zęby i nie wysadzam.


W warzywnym królują tulipany ;-) Mamy też już swoją rzodkiewkę, szczypior, szpinak i sałatę. Ziemniaki rosną jak to na oborniku. Muszę je przykryć przed 15 V!!9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki :-) Jeszcze więcej mocy będzie jak te wredne wiatry sobie gdzieś odejdą....

   Usuń
 2. Oj, jak pięknie! Bergenie chyba zaczynają być bardziej popularne i można kupić ciekawe odmiany, prawda? Twoje bardzo mi się podobają, zwłaszcza zestawione razem...
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Ja zawsze lubiłam te rośliny bo są piękne i bezobsługowe, ale te nowe odmiany są po porostu słodziaste :-)

   Usuń
 3. Znam ten nałóg, znam, haha. Ale jest na szczęście z tych pozytywnych, choć kieszeń "dryluje" tak samo jak reszta;) ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jakiś tam nałóg jeden przecież można mieć.... Prawda ;-)

   Usuń
 4. Nom w Ogrodniczym można sobie poprzeglądać :)..ja właśnie posadziłem 1 Bergenię, ale ma 2 listki na razie..kokoryczki właśnie wykopałem kilka sztuk przy polnej drodze i przesadzam do ogródka :)..

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie u Ciebie ...też zachowuję się podobnie w ogrodniczym i kocham te zakupy . Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna kolekcja do ogrodu. Sama mam ale nie tak piękny jak Twój.

  OdpowiedzUsuń