poniedziałek, 23 lutego 2015

Wczesno wiosenne prace ogrodowe

 W domu rządzą tulipany, chociaż moje w ogrodzie mają dopiero, a może "aż" około 10cm :-) Pogoda nijaka... Raz słońce, raz mróz... Jak zaplanuję sobie przekopywanie nowych grządek to ściska mrozem, a jak chcemy wjechać koparką to akurat odwilż i nici z prac.. 
Do tej pory udało mi się przygotować nowe skrzynie w ogrodzie warzywnym! W zeszłorocznych przymusowo siedzą tulipany :-( Nowe skrzynie są dłuższe i większe i już kompościk z oborniczkiem czekają na swoich warzywnych lokatorów. Teraz trzeba tylko posprzątać i zrobić piękne ścieżki. Ziemniaczki puszczają kiełki w spiżarni :-) Przywiozłam z ferii kilka czarnych ziemniaków zobaczymy czy uda się je rozmnożyć w tym sezonie.

Ogród warzywny udało się wreszcie połączyć z moim ogródkiem owocowym. Maliny owocowały już pięknie w zeszłym roku. Jagody amerykańskie miały dopiero kilka owoców, ale to w końcu ich pierwszy sezon z nami. Teraz doszła furteczka, która połączy obie części ogrodu. Pomiędzy nimi postawiliśmy też pergolkę, na której posadzę ozdobne dynie.
Z drugiej strony ogrodu mam wielką dziurę... wierzcie lub nie, ale tu stanie szklarenka. Nie moja wymarzona, taka tymczasowa, ale zawsze dobre i to! Mam w tym roku szansę na własne pomidory i paprykę!!!


A ta ekipa też chciałaby dostać się do warzywniaka! Nie, nie, nie!! Już całą pietruszkę wyskubaliście!!!


6 komentarzy:

 1. Nie chcę Cię martwić ale takie tymczasówki stoją długo :) Widzę, że przyśpieszasz wiosnę jak tylko możesz. Kurki cudne :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta moja tymczasowa nie taka najgorsza... ale wiesz, mi się marzy taka drewniana z ceglaną podmurówką...
   Pozdrawiam :-)

   Usuń
 2. Kurki super, a Talibara ma rację - prowizorka bywa nieśmiertelna:) Prace ruszyły, serce się raduje! Widziałam gęsi i masę żurawi, podobno tu i ówdzie pojawiły się też bociany. Wiosna więc mości gniazdko coraz śmielej:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas żurawi jeszcze nie widziałam, ale już słyszałam więc też już są!!! Bociany widziano 10km od nas :-) WIOSNA!!!!!
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Na Mazurach ziemia zmrożona, zalega sporo zlodowaciałego lodu :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas wczoraj był mróz, a dzisiaj pada deszcz... Szalona pogoda!!

   Pozdrawiam serdecznie :

   Usuń