poniedziałek, 5 maja 2014

Live Build i pracowita majówka

Ostatni miesiąc był dla nas bardzo pracowity. Od 3 tygodni nie mieliśmy wolnego weekendu, ani nawet wolnego wieczora!!! Od 2 miesięcy przygotowywaliśmy wraz z Fundacją Architektura Plus z Gdyni warsztaty dla studentów architektury. Przyjechało 38 z 15 uczelni wyższych z całej europy (w tym z 3 polskich). Mieliśmy przesympatycznych uczestników z wielu krajów! Z Hiszpanii, Włoch, Turcji,
Od niedzieli do wtorku budowali 3 drewniane pawilony w kształcie liści. Zabawy, śmiechu, ale i ciężkiej pracy było mnóstwo!!!
Pawilony powstałe podczas Live Build 2014 w Świecie Labiryntów Bliziny


Prace zaczęły się już długo przed warsztatami, oczyszczaliśmy rowy, wyrównywaliśmy teren no i laliśmy fundamenty...To były długie dni kończące się o zachodzie słońca.
Wylewanie fundamentów

W sobotę 26 IV przyjechali studenci. Był wieczorek zapoznawczy, a w niedzielę ruszyliśmy do pracy. Były pomiary, pomyłki, trochę nerwów, dużo śmiechu i duuuużo pracy.
Prace pomiarowe
   
Młodzież wszystko robiła sama. Podczas 3 dni nauczyli się wiercić, szlifować, ciąć, malować i przykręcać drewno.
 
Na placu pozostały cudowne konstrukcje. Nie są w prawdzie dokończone, ale "dzieciaki" włożyły w nie mnóstwo serca!! W najbliższym czasie postaramy się dokończyć budowle. Mam nadzieje, że zdążymy przed sezonem :-)

Pawilony w Świecie Labiryntów Bliziny. Dzieło studentów z 15 uczelni wyższych z całej Europy - Live Build 2014

Cała grupa po skończeniu prac


A jak się bawili studenci podczas Live Build na terenie Świata Labiryntów? Mówili o tym sami w Radiu Kaszebe  ;-) tutaj


...A potem była majówka... Pogoda... straszna!! Wiało, zimno... Ogólnie nie fajnie.
Dzieciakom jednak pogoda nie przeszkadzała. Ci, którzy do nas przyjechali byli zadowoleni z zabawy. Powstawały zabawki z materiałów z recyklingu. Z plastikowych butelek, zakrętek, makulatury, rolek po papierze toaletowym, sznurków, włóczek i innych odzyskanych materiałów.Robiliśmy też Angry Birds, świnki i jajka. Potem odbywały się turnieje ;-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz