środa, 5 marca 2014

I miejsce w konkuesie Aranżacje-Inspiracje :-)

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE 
INSPIRACJE-ARANŻACJE
 GARDENIA 2014 :-)

Pracownia Sztuki Ogrodowej

 Od miesiąca mieszkaliśmy w domu z roślinami... Nie bratkami, prymulkami, czy innymi "kwiatuchami", a z wieklimi bukszpanami 4 metrowymi brzozami, setką szałwii, traw ozdobnych, trzmielin, bergenii... Do tego codziennie od 16 załączaliśmy wielką żarówkę doświetlająca! Dżungla w salonie. No i po co? Pędziliśmy rośliny na wystawę Gardenia, na konkurs aranżacji ogrodów. Termin niestety mało wiosenny - 28 II.
 W tym czasie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów zorganizowało konkurs, w którym wzięło udział 6 firm z całego kraju. Spotkaliśmy się z firmami ze Zgierza, Warszawy, Łodzi, Mosiny, Puszczykowa i Żor. Niektóre, 3 osobowe ekipy tworzyli przedstawiciele 2 firm.

Nasza aranżacja na Gardenii. Pracownia Sztuki Ogrodowej
Wszyscy musieli w swoich pracowniach zaprojektować, a potem wybudować na targach ogród o powierzchni 12m2. Do wykorzystania mieliśmy: 1 ławkę, 1 lampkę, 5 bukszpanów, 1 drzewo i 3m2 kostki Libet.
Było ciężko, wszystko działo się bardzo szybko, ale było naprawdę sympatycznie :-) Mam nadzieję, że spotkamy się przy okazji następnej imprezy.

Podczas targów odwiedziło nas wielu wspaniałych gości. Była Maja Popielarska, która pobawiła się naszymi lalkami z Witkem Czuksanowem (Rok w Ogrodzie).
 

 Byli nasi klienci :-) Była Kasia Bellingham z Anrew,  Megi Mocher i Ondrasza. Byli też fani naszej pracy. Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za głosy!
A to kilka zdjęć z budowy :-)

Tu powstaje konstrukcja pod nasz ogródek pokazowy

Budowa konstrukcji pod łańcuch deszczowy
Układanie kostki Libet
Ostateczne "głaskanie" roślin
Tak wyglądało w sobotę do 17:00
  
A tak o 19:00... Wszystko spakowane, czas do domu :-)

5 komentarzy:

 1. Gratuluję! Nie sądziłam, że taki fiolecik tak ładnie się prezentuje w ogrodowych wnętrzach. A lalki i poduchy idealnie do tego pasują.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny projekt, cudowne kolory :) Wielkie gratulacje :)

  Uściski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Projekt zdecydowanie na medal. Chociaż chetnie podpatrzyłabym też inne dla porównania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z takimi pracami nie dziwi mnie pierwsze miejsce.

  OdpowiedzUsuń