wtorek, 14 maja 2013

Zabiegany post

Wiosna, wiosna i po wiośnie... prawie już mamy. U nas zima trzymała bardzo długo. Właściwie do końca kwietnia. Przez to przesunięcie zimy i skrócenie sezonu mamy straszne urwanie głowy. Dlatego właśnie prawie zupełnie nie mam czasu na odwiedzanie własnego bloga.

Kaczki się niosą, kury też :-) Psiaki szaleją po polu nanosząc tony piasku do domu. Skowronki śpiewają, pliszki biegają, jaskółki szaleją w powietrzu, kruki kraczą, a żurawie wyjadają zboże :-)Staram się zrobić porządek wokół domu wyrównując wszystkie dziury i wysiewając trawę. Nie będą to w tej chwili angielskie trawniki. Nic na to nie poradzę :-( Teraz myślę tylko o tym, żeby wokół domu było zielono i żeby piasek nie sypał mi w okna. Założyłam żywopłot z irgi błyszczącej i posadziłam lilaki, które dostałam od rodziców (znaczy wykopałam sobie kilka dziczek :-)

Przez tą zimę jesteśmy mocno spóźnieni z pielęgnacjami, ale już wychodzimy na prostą i zaczynamy zakładać pierwsze w tym roku ogrody :-) Na pierwszy ogień idą te, w których należy tylko dosadzić rośliny. Prace ziemne i budowlane zrobiliśmy już w zeszłym roku. Teraz będziemy uładniać :-) roślinkami. Uwielbiam ten etap zakładania ogrodów!

Na koniec chciałam się pochwalić :-) i bardzo podziękować Wam wszystkim
W plebiscycie Polski Krajobraz 2012 w głosowaniu internautów zdobyliśmy II miejsce!!

W głosowaniu jury nasz Świat Labiryntów zwyciężył w kategorii Przestrzeń Publiczna oraz Obiekt Roku Plebiscytu Polski Krajobraz 2012.   

Zapraszam też w ten weekend do Piły. Będzie się tam odbywać 
I Krajowa wystawa Miasto i Ogród 

 


8 komentarzy:

 1. Gratuluję dobrego miejsca :D
  Nic nie siadło ci na jajkach? Ale uparciuchy.
  U mnie dziś trzecia kwoka siadła, mama twoich brahm.

  Życzę kwoczki i maluszków,
  Buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje kurzyska to straszne bałaganiary! Wczoraj jajka po trawniku zbierałam... O kaczkach nie wspomnę, ale tu niespodzianki raczej nie ma ;-)

   Usuń
 2. Gratulacje! Tyle jaj to chyba klęska urodzaju:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :-) Jajek mam 8 dziennie!! Już zaczęłam rozdawać znajomym :-) Pozdrawiam

   Usuń
 3. Gratulacje i serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! :))) U nas też prawdziwy zawrót głowy, ale ... pięknie jest, trzeba się cieszyć! Jajek zazdroszczę, zresztą wiesz ;)))
  Pozdrawiam ciepło i dużo radości życzę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki! Nie wątpię, że u Ciebie zawrót głowy :-) Pozdrawiam baaardzo serdecznie

   Usuń