poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Pierwsze wodowanie

Słoneczko świeci, bóbr zakończył wizytę w naszym jeziorku. Można spokojnie wypuścić psy, kury i kaczki... no i kota :-)

Kury są szczęśliwe, ze wreszcie widać ziemię, a w niej robaczki i pierwszą "zieleninkę". zaczęły się znowu nieść. Niestety zrobiły sobie przerwę akurat na Wielkanoc :-(

Kogut wygląda bardzo okazale zwłaszcza w cieplutkich promieniach kwietniowego słoneczka. Na zdjęciach są 2 kury bo trzecia, kremowa składa 2 jajka dziennie... Jedno rano, a drugie po południu. Teraz właśnie zajęta jest jajkiem... :-)

Kury jak tylko mogą to biegną na pole. Kaczki za to siedzą w kurniku... Chłopaki, które nie chciały w zeszłym roku wychodzić z wody wiedzą, że pływanie jest fajne, ale nowe dziewczyny, które przyłączyły się do stada dużo później nie wychodzą z kurnika. Brudasy były straszne po całej zimie! Musiałam pojedynczo łapać kaczuchy i wrzucać je do wody bo kiedy dochodziły już do brzegu zakręcały i zwiewały na pole.


Brudasy maszerują do wody

 Pierwsze wodowanie kaczek w tym roku.

 Jak już weszły... to wyjść nie chciały. Wreszcie porządna kąpiel!!

15 komentarzy:

 1. Śliczne kurki. One chyba są dość spore? A na przyszłość jeśli chcesz żeby kurki się niosły jak jest zimno polecam podawać mokrą i ciepłą paszę np. śrutę owsianą namoczoną w wodzie (my dodatkowo dodajemy witaminy), albo gotowane tłuczone ziemniaki.
  Uważajcie z kaczkami, też chcieliśmy do naszego kurzego stada dołączyć kaczuchy, ale nasz wet nam odradził. Podobno kury trzymane w towarzystwie kaczek są bardziej narażone i podatne na choroby. A tak swoją drogą kaczuchy są urocze :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kury brahmy olbrzymie, wieeelkie kurzyska i przy tym niesamowicie łagodne. Wszystko miały kurki podawane :-) Nawet herbatkę majerankową i czosnek :-) Niosły się pięknie od grudnia, ale na Wielkanoc przerwę sobie zrobiły :-( Teraz znowu mam po 4 jaja dziennie bo jedna 2 składa. Pozdrawiam

   Usuń
 2. To się nazywa inauguracja sezonu! :))) Kury to mają prezencję, zima do kwietnia im nie zaszkodziła najwyraźniej. Pozdrawiam Aga!
  Acha, dzięki za zaproszenie, przyjedziemy na pewno na motyle w wakacje, a czy wcześniej? Będzie trudno, ale może na Dzień Dziecka? Pa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kota, jakoś sobie nie przypominam ... jakaś nowość czy moja skleroza? ;)

   Usuń
  2. "Kota", bo to dziewczyna, jest z nami od jesieni. Mieszka w garażu, a w ciągu dnia uwielbia się bawić z małym Grubaskiem (naszym najmłodszym spanielkiem)
   Pozdrowienia! Jak będziesz do nas jechać to wcześniej daj znać żbym też była!

   Usuń
 3. Rozbrajają mnie te pierzaste pantalony:-))) Rewelacja! Hmmm, a czy brudasom-biegusom przewidujesz zafundować jakąś kaczą psychoterapię? Co by się wody nie bały?
  Uściski
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że same zrozumieją wreszcie, że woda jest fajna :-)One boją sie wyjść z kurniko-kacznika, ale jak już są w wodzie to wygonić ich nie można :-) Pozdrawiam

   Usuń
 4. Sielskie widoczki:) Kury w portkach są debeściarskie:) Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pantalony mają nie do pobicia ;-)Pozdrawiam

   Usuń
 5. Jezusie, myślałam że te kury chciałaś wodować:) Kaczuchy super, a kurom wybacz, to nie fabryka:) Niosą kiedy chcą, widać charakterne kokoszki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że wybaczyłam. Pojechałam kupić paletę jaj i tyle (tak czy siak jaja swojskie były :-)A teraz dziewczyny nadrabiają. Niosą się ślicznie. Pozdrawiam

   Usuń
 6. No jak pięknie moje maluchy wyrosły :D Kogut bajeczny a kurki śliczne. Gratuluję, dobrze im u Ciebie.
  Kaczuszki jak zawsze zabawne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewciu :-) Takie słowa od specjalisty to dla mnie wielkie wyróżnienie :-) Kaczorki zaczynają deptać kaczki, a i kogut nie próżnuje ;-) Muszę się z Tobą umówić na zakup jakiegoś żywego inkubatorka. Może kochinki?

   Usuń
  2. Ja już 3 kwoki miałam :) Mam nadzieje, że jakieś chętne kwoczeniu kokoszki ci wychowię :)

   Usuń